امام جمعه و فرماندار شهرستان برخوار از عرصه های منابع طبیعی و پروژه های اجرا شده در این عرصه ها بازدید کردند

به گزارش روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان برخوار در تاریخ 23/6/93 امام جمعه و فرماندار شهرستان برخوار ضمن حضور در عرصه های منابع طبیعی این شهرستان از نزدیک از پروژه های اجرا شده بازدید کردند و چالش های فرا روی حفاظت از این منابع ارزشمند خدادادی را بررسی نمودند. دراین بازدید امام جمعه شهرستان برخوار ضمن قدردانی از زحمات انجام پذیرفته در جهت حفظ احیاء توسعه و بهره برداری از منابع طبیعی مورد بازدید ، حفاظت همه جانبه از این منابع ارزشمند  را تاکید نمودند . حجت الاسلام و المسلمین سر افراز همچنین مشارکت کلیه اقشار مردم و دستگاههای دولتی در جهت حفاظت منابع طبیعی را از ضروریات امر توسعه پایدار بر شمردند وهمه مردم را به مشارکت در امر حفاظت از منابع طبیعی دعوت کردند.
همچنین فرماندار شهرستان برخوار ضمن تاکید به اینکه منابع طبیعی به عنوان ارثیه های خدادادی منابعی فرا مرزی و فرا انسانی محسوب می گردند ، جایگاه این ثروتهای خدادادی را در حیات انسان در تمامی نسلها را مهم شمردند.
مهندس محمد رضا عبدانی پس از، بازدید از پروژه های کنترل آفت موش تاغزارهای شهرستان، اجرای کمربند حفاظتی در پلاک 401 رحمت آباد آزادسازی 12/2 هکتار از اراضی ملی تصرف شده پلاک موسوم به شرق ایستگاه تثبیت شن ، تاکید کرد به دلیل اذعان به اهمیت جایگاه منابع طبیعی در کمیته برنامه ریزی سالجاری مبلغ 2 میلیاردو پانصدو پنچاه  میلیون ریال اعتبار از محل اعتبارات تملک سرمایه استانی در جهت حفاظت واحیاء عرصه های منابع طبیعی شهرستان برخوار اختصاص داده شده است .
دراین برنامه رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان برخوار ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده ، کمبود اعتبار ونیروی انسانی را مهمترین مشکلات این اداره عنوان کرد و گفت درجهت حفاظت اصول و سیستماتیک در  عرصه های منابع طبیعی شهرستان برخوار به حداقل 15 نفر نیروی حفاظتی  با 3 دستگاه خودرو کمک دار نیاز است. امیر محسن ولی افزود البته با وجود امکانات محدود حفاظت از اراضی ملی سرلوحه فعالیت های آن اداره می باشد و تاکید کرد دست درازی و تخریب وتصرف اراضی ملی شهرستان برخوار به حداقل کاهش یافته است.
گفتنی است از 218 هزار هکتار مساحت شهرستان برخوار 155 هزار هکتار آن را منابع طبیعی به خود اختصاص داده است که این سطح حدود4000 هکتار جنگل دستکاشت تاغ و 90 هزار هکتار مرتع و مابقی اراضی بیابانی به خود اختصاص داده است . 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری