به دستور مقام محترم قضایی یک باب ساختمان احداث شده در اراضی ملی با 200 متر مربع زیر بنا تخریب شد

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان با اعلام این خبر گفت: فردی با وجود اخطارهای مکرر و آگاهی از ملی بودن عرصه اقدام به ساخت و ساز و همچنین تصرف 12/5 هکتار از اراضی ملی بخش حبیب آباد برخوار نموده بود که پس از پیگیری های مکرر قضایی به عمل آمده حکم تخریب و رفع تصرف اراضی ملی از ناحیه مراجع قضایی شهرستان برخوار صادر و پس فراهم آوردن مقدمات اجرای حکم، صبح روز چهار شبنه 93/6/12 پس از تخریب ساختمان مذکور از اراضی ملی تصرف شده به مساحت 12/5 هکتار رفع تصرف به عمل آمد.
 سرهنگ شبانی به متصرفین اراضی ملی هشدار داد که قبل از اعمال قانون و برخورد قهری با تخلف انجام پذیرفته رأساً در جهت رفع تصرف از اراضی ملی و پرداخت خسارت وارده اقدام نمایند.
همچنین رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان برخوار گفت: این شهرستان حدود 150هزار هکتار اراضی ملی دارد که حفاظت از این منابع ارزشمند در دستور کار روزانه این اداره قرار دارد.
امیر محسن ولی گفت: با وجود کمبود امکانات خودرو و نیروی انسانی، با اتخاذ تدابیر حفاظتی لازم تخریب و تصرف اراضی ملی شهرستان طی دو سال اخیر به حداقل رسیده است. وی افزود: حفاظت از منابع طبیعی یکی از مهمترین وظایف نسل حاضر است و تأکید کرد کلیه اقشار مردم می بایستی در جهت حفاظت از این منابع ارزشمند احساس مسؤلیت داشته باشند. گفتنی است از 218 هزار هکتار وسعت شهرستان برخوار حدود150 هزار هکتار آن را منابع طبیعی به خود اختصاص داده است.

 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری