جلسه تودیع و معارفه رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان برخوار

به گزارش روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان برخوار، در تاریخ 94/9/17 جلسه تودیع و معارفه رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان برخوار با حضور آقای مهندس شاملی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و معاون برنامه ریزی ایشان و آقای سلطانی معاون محترم فرمانداری برخوار و رئیس روابط عمومی اداره کل و جمعی از مسئولین ادارات در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان برخوار برگزار گردید.
 

 
در این جلسه مهندس شاملی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان اعلام کرد با توجه به تغییر اقلیم در سالهای آینده کشور با کمبود آب و بیابان زایی مواجه خواهد شد و همچنین اثر سیل، طوفانهای شدید، آتش سوزی و غیره را از پیامدهای گرم شدن زمین دانست. وی بر حفظ پوشش گیاهی و کاهش گازهای گلخانه ای تاکید کرد و در ادامه افزود با همکاری بهره برداران و آگاهی هر چه بیشتر مردم می توان از فرسایش خاک جلوگیری و در حفاظت از اراضی  ملی تلاش کرد.
دادستان شهرستان برخوار ضمن بر شمردن اهمیت جایگاه منابع طبیعی اظهار داشت همه ارگانها و سازمانها باید در حفظ اراضی ملی کوشا باشند.آقای محمدی افزود در اجرای پروژه های اقتصادی و عمرانی مسائل زیست محیطی و توسعه فضای سبزرا باید مد نظر قرارداد و از تخریب پوشش گیاهی جلوگیری کرد.
آقای سلطانی معاون فرماندار در این برنامه به حیاتی بودن پروژه بیابان زدایی و نقش و جایگاه آن در مسائل اجتماعی ، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی شهرستان پرداخت و خواستار توسعه بیابانزدائی شد.
در پایان ناصر نورمحمدیان بعنوان رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان برخوار معرفی و از تلاشهای امیرمحسن ولی تجلیل بعمل آمد.

 

 
گفتنی است شهرستان برخوار 218 هزار هکتار وسعت دارد که 140 هزار هکتار آن را منابع طبیعی اعم از مراتع، بیابان و جنگلهای دست کاشت به خود اختصاص داده است.
درحال بارگزاری