پساب تصفیه خانه شمال اصفهان جهت احیای دشت سگزی استفاده خواهد شد

به گزارش روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان برخوار جلسه بررسی موضوع انتقال سهمیه پساب اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری از تصفیه خانه شمال اصفهان مورخ 95/7/11 با حضور محمدرضا خشنودی بخشدار مرکزی شهرستان در محل این اداره برگزار گردید.
 
در ابتدای جلسه ناصر نورمحمدیان رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان برخوار ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه افزود در سالیان اخیر بحران ریزگردها در دو شهرستان برخوار و اصفهان به واسطه خشکسالی های مداوم تشدید گردیده است و میبایست هر چه سریعتر باید جهت احیای این مناطق بخصوص دشت سگزی که کانون ریز گردهای منطقه می باشد تصمیمات و اقدامات اصولی صورت پذیرد.
در ادامه حسینعلی نریمانی رئیس اداره امور بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان ضمن ارائه گزارش از اقدامات صورت گرفته آن اداره کل جهت احیای دشت سگزی، خاطر نشان کرد با تحقق انتقال پساب تصفیه خانه شمال به دشت سگزی روند اجرای پروژه های بیابانزدایی این اداره کل تسریع گردیده و با افزایش سطح نهالکاری های بیابانی در این اراضی، از شدت بحران کاسته خواهد شد.

 

 
در ادامه آقای اکبر جان نثاری عضو هیئت مدیره شرکت تعاونی آبجویان شمال اصفهان و نماینده کشاورزان منطقه نیز ضمن اعلام آمادگی کامل جهت عملی شدن این فرایند افزود هماهنگی های لازم با کشاورزان صورت گرفته و با برنامه ریزی مدرن و اصولی در این زمینه کلیه کشاورزان اثرات این اقدام را در آینده ای نه چندان دور با کنترل ریزگردها و در نتیجه افزایش کیفیت محصولات خود خواهند دید.
 
گفتنی است دشت سگزی دارای مساحتی بالغ بر 40 هزار هکتار کانون درجه یک بحران می باشد که عملیات اصلاح و احیای آن جهت مبارزه و کنترل ریزگردها در دستور کار اداره امور بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان می باشد.                                                                        
بازدید : 195 14 مهر 1395 ساعت 12:02 ب.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
زخم نخاله‌هاي ساختماني بر چهره طبيعت