کشف و ضبط بیش از چهار و نیم تن چوب و یک تن ذغال غیر مجاز بلوط

به گزارش روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان برخوار ماموران یگان حفاظت این اداره طی سرکشی از کوره های تولید ذغال و همچنین فروشگاههای عرضه آن در سطح شهرستان  مورخ 95/9/13 موفق به کشف و توقیف 1340 کیلوگرم ذغال غیرمجاز بلوط شدند.
 

 
طی تحقیقات بعمل آمده مشخص گردید محموله مذکور به صورت شبانه و از مناطقی خارج از شهرستان به این فروشگاه منتقل تا به فروش برسد.
 

 
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان برخوار با بیان این مطلب افزود: همچنین مورخ 95/9/15 عوامل انتظامی شهرستان نیز موفق به کشف و ضبط میزان 4/5 تن چوب غیر مجاز بلوط در حوزه استحفاظی این شهرستان شدند که افراد متخلف دستگیر و سیر مراحل قضایی آن در حال رسیدگی می باشد.
 

 
ناصر نورمحمدیان خاطرنشان کرد بحمدالله تعامل و همکاری های بسیار خوبی بین این اداره، دستگاه های قضایی و انتظامی شهرستان وجود دارد که بدون این تعاملات به ثمر نشستن چنین موفقیت هایی امکان پذیر نخواهد بود.
گفتنی است جنگلهای بلوط غرب کشور با مساحتی بالغ بر 5 میلیون هکتار، 40 درصد جنگلهای ایران را تشکیل می دهند که با وجود فواید زیست محیطی فراوان متأسفانه مورد هجوم سود جویان و قاچاقچیان چوب قرار می گیرد.
بازدید : 197 17 آذر 1395 ساعت 08:40 ق.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
زخم نخاله‌هاي ساختماني بر چهره طبيعت