برگزاری جلسه امکان سنجی و نحوه ی لایروبی کانال انتقال پساب تصفیه خانه شمال اصفهان به دشت سگزی

به گزارش روابط عمومی اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان برخوار   جلسه امکان سنجی و نحوه ی لایروبی کانال انتقال پساب تصفیه خانه شمال اصفهان به دشت سگزی با حضور معاون فنی و رئیس اداره امور بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، بخشدار حبیب آباد و سایر نمایندگان دستگاههای مرتبط در محل بخشداری حبیب آباد برگزار گردید.
 
در این جلسه سهیل سهیلی اصفهانی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان  ضمن ارائه گزارش و ابراز خرسندی از برگزاری چنین جلسات چند جانبه ای  بر لزوم مدیریت و بهره وری بیشتر بر سهمیه پساب اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری در حوزه شهرستان های برخوار و اصفهان در امر بیابانزدایی تأکید کرد.
 
در ادامه آقای جان نثاری مدیرعامل شرکت آبجویان شمال اصفهان مسئول کنترل و مدیریت کانال انتقال پساب تصفیه خانه شمال اصفهان ضمن ارائه گزارشی از روند مدیریت انتقال پساب تصفیه خانه شمال اصفهان به دشت سگزی بر لزوم لایروبی بخشی از کانال به منظور بهروری  بهتر از آن تاکید کردند. ایشان افزودند شرکت آب منطقه ای اصفهانی به عنوان دستگاه متولی اصلی در امر تخصیص و بهره برداری از این سهمیه پساب نسبت فراهم شدن تمهیدات لازم به منظور لایروبی و انتقال پساب به دشت سگزی شدند.
در ادامه نیز عبدالرضا مهاجری معاون فنی و حسینعلی نریمانی رئیس اداره امور بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان ضمن ارائه گزارشی از روند بهره برداری از سهمیه پساب آن اداره کل به منظور اجرای عملیات بیابانزدایی در دشت سگزی بر لزوم همکاری و تعامل دستگاههای مختلف در امر تخصیص، مدیریت و بهره برداری آن تاکید نمودند. ایشان افزودند در صورت عدم انجام تعهدات دستگاههای متولی در این امر و عدم تحقق انتقال پساب به دشت سگزی به عنوان تنها منبع آبی سهل الوصول، امکان اجرای برنامه های پیش بینی شده دراین امر مقدور نمی باشد.
در پایان مقرر گردید دستگاه بهره بردار از پساب ضمن ارائه درخواست لایروبی وانجام  هماهنگی های تمهیدات لازم به منظور لایروبی کانال انتقال پساب و نهایتاً تخصیص سهمیه و اجرای پروژه های بیابانزدایی مصوب در سال جاری اقدام نماید.
گفتنی است اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان به توجه به مصوبات کارگروه مقابله با گرد و غبار استان اقدام در سال 97 اقدام به خریداری 200 لیتر از سهمیه پساب فاضلاب تصفیه خانه شمال اصفهان به منظور اجرای عملیات بیابانزدایی و مبارزه با ریزگردها در دشت سگزی نموده است که تا کنون مساحتی بالغ بر 500 هکتار در سال گذشته اجرایی شده است.                                                                                                                                                    
بازدید : 60 7 شهريور 1398 ساعت 07:53 ق.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری